System rolet podtynkowych

SYSTEM ROLET PODTYNKOWYCH SP-E

SP-E podtynkowe rolety zewnętrzne

Systemy podtynkowe SP-E przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża. Rolety w systemach SP-E wpasowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Pozostałe elementy czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien. Proponowany system pozwala na zastosowanie optymalnych rozwiązań architektom i projektantom.

Profile roletowe to przede wszystkim profile wypełnione pianką, wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej posiadające dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PU/PA. Powłoka ta charakteryzuje się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Dzięki piance wypełniającej, profile odznaczają się dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową. Natomiast profile roletowe ekstrudowane cechuje znaczna trwałość i wytrzymałość oraz możliwość uzyskania dowolnego koloru z palety RAL.

Czoło skrzynki jest jednocześnie podkładem pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk, klinkier, etc.), dzięki czemu pozostaje ona niezauważalnym elementem fasady. Elementy systemów SP i SP-E nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego budynku.

Należy jednak pamiętać, że o rolecie w systemie rolet podtynkowych trzeba myśleć już na etapie projektowania domu, gdyż jej montaż wymaga zwykle odpowiedniego wykonania nadproża.

Przykład zamontowanej rolety zewnętrznej w domu

 

System rolet podtynkowych to także perfekcyjna izolacja termiczna i akustyczna otworów okiennych ponieważ jako dodatkowe zamknięcie otworu nie ingeruje w konstrukcję nadproża okna i drzwi a tym samym nie narusza ich właściwości izolacyjnych. W ofercie dostępny jest także system rolet podtynkowych z siatką przeciwinsektową, której główną zaletą jest skuteczna ochrona przed insektami.

 Pobierz: katalog systemu podtynkowego SP-E